?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
Wacken 2016 день третій
sandman1975
00000017.JPGВсе-таки, другий день Вакену нас сильно виснажив. Учасники нашої двіжухи, які по різним причинам не поїхали, постійно вимагали від нас інформації, чому ми досі не на концерті, що зараз робимо, що взагалі відбувається. Вайбер постійно поповнювався новими повідомленнями. Тому ми часто кидали туди фотки, щоб люди не хвилювалися. Що ми живі, що в нас все добре, проводимо реанімаційні заходи, всім купили гостинців.

00000016.JPG

00000018.JPG

Після довготривалих реанімаційних заходів перед самим виїздом на Вакен (третій день) наша команда виглядала так:

IMG-1470487955059-V.JPG

Йдучи селом, запримітив женіних колег, та домовився з ними про селфі.

IMG_7440.JPG

Вмиляли нас деякі мешканці фесту.

IMG_7445.JPG

IMG_7443.JPG

00000019.JPG

На сьогодні домовилися залізно триматися разом, бо два камради прогавили три цікавенних банди минулого дня. Програма третього дня особисто для нас мала такий вигляд:

16:25 - 17:40 Metal Church
17:55 - 19:10 Therion
20:55 - 22:10 Triptykon
22:25 - 00:25 Twisted Sister
00:40 - 01:55 Arch Enemy
02:10 - 02:55 Dio Disciples ft. a very special guest

Особисто мені важливо було побачити Metal Church з декількох поміркуваннь. Ну, по-перше, "The Dark" була взагалі моєю першою платівкою західного виробництва, та ще й придбаною за власний кошт. 50 радянських карбованців, як зараз пам'ятаю, в далекому 1990-му році. Група запала мені в душу своїми двома альбомами 1984 та 1986 років.
Можна по-різному ставитися до Metal Church, але, в будь-якому випадку, з тим, що група є справжнісінькою класикою спід-трешу і хеві-пауеру американської школи, а також легендою важкої сцени взагалі, навряд чи можна посперичатися. Команда увійшла в історію завдяки своїм, без перебільшення, чудовим альбомам, чудовим пісням, багато з яких стали справжніми хітами і залишаються такими, власне, до сих пір, - одним словом, завдяки своїй прекрасній музиці. Тим більше, колектив є яскравим прикладом однієї з тих груп, чия творчість протягом усього їх шляху неодноразово змінювалася в різних напрямках, як внаслідок змін у складі (вельми численних, до слова сказати), так і змін стилістичних, і в підсумку виявлялася досить різноманітною , неоднорідною і, крім іншого, неоднозначною.
Чого вартий той факт, що Джон Маршал декілька разів підміняв Хетфілда на концертах, коли він ламав руку, необережно катаючись на скейті?Metal Church- один з прикладів класної групи, якій, ну як це сказати...., скажимо, не підфартило. Негаразди зі складом відбилися на творчості, як наслідок- група так і не потрапила в перший ешелон, (моя приблизна класифікація "ешелонів"- перший, це коли ім'я групи на слуху у всіх, другий - коли не у всіх) принаймі, мої компаньйони по цій подорожі про Metal Church чули тільки від мене. А скільки є чудових груп, які випускали один-два класних альбоми, і зникали, просто зникали? На мій погляд, є три складових успіху в шоу-бізнесі:
1. Талант
2. Наполеглива, часто цілодобова праця.
3. Везіння.
Але я радий, що вони не зникли,- навпаки, записують альбоми та виступають.
Рекомендую всім, хто читатиме, послухати Metal Church.
Підходили ми вже до сцени під Fake Healer, пісні, яка відкриває альбом Blessing in Disquise.

IMG_7448.JPG


I'm a healer
I will keep you all alive
I'm a healer
Скрипучий вокал Майка Хоу, який не так давно повернувся в групу, викликав мурашки на спині. Особисто я більше люблю пісні, де на вокалі покійний Дейв Уейн, але....
Fake Healer - крута пісня, нічого не скажеш. Сет був підібраний під Хоу, в основному з альбомів того періоду, коли він був на вокалі.

IMG_7450.JPG

На Start the Fire та Gods of Second Chance добре піддали всім присутнім металу. Засновник Metal Church Курдт Вандерхуф вдавався незворушним, а вокаліст Майк Хоу в червоних штанах добре носився по сцені та загравав з фанами.

IMG_7454.JPG

Красиво виконали Watch the Children Pray, я її добре пам'ятаю, її ми ж і ставили на шкільних вечорах, в 10-11 класах я іноді брав участь в складанні сетів дискотеки. Це були 89-91 роки, епоха розквіту "медляків", танцю особливо не було ніякого- просто можливість добре притиснутися до дівчини та покружлятися. Я розповів про це Сергію та Жені, які стояли поруч, (Паша з Льоньою лишилися позаду) - такі розмови діють по-особливому в умовах, коли ми вже котрий день без жінок.:))))
Beyond the Black Хоу виконав в уейнівській манері. Закінчили The Human Factor - піснею з одноіменного альбому.

IMG_7458.JPG

Таким був виступ Metal Church, недооціненої групи, на мій погляд.
А на нас вже чекали шведські симфо-металісти Therion на Black stage. Коли переходили, зустріли вчорашніх киян, зробили з ними фото.

IMG_7480.JPG

Ітак, Therion.
Ще одна надцікава група з непростим життєвим шляхом. Все-таки, не так багато набереться груп, які настільки радикально змінювали музикальні напрямки. Від ортодоксального death до так званого Symphonic metal. Я не до кінця розумію, що таке Symphonic metal, якщо Symphonic- повинен бути якщо не сімфонічний оркестр, то хоча б камерний, але таке поєднання ріффів, клавішних та хоралів нікого байдужим не залишить. Солістки зі своїм сопрано могли б, на мій погляд, співати в любій опері, а Thomas Vikström - той взагалі поза конкуренцією, що по вокальним, що по сценічним даним. Окремо треба сказати за костюми, Томас помимо іншого, був в картузі з окулярами, подібному тим, які мали пілоти аеропланів часів Першої світової війни. Сам засновник та лідер групи Кристофер Йонссон був в циліндрі та фраку, такого ще ми не бачили, інший гітарист був як персонаж фільму "Від заходу до світанку" на ім'я Секс-Машина.

IMG_7488.JPG

IMG_7484.JPG

Була ще танцівниця, яка виконала танок живота, була вона вдягнута в східний костюм чорного кольору з шипами та заклепками. Її ліфчик із шипами нікого з чоловіків байдужими не лишив.

IMG_7489.JPG

Все, що відбувалося на сцені, нагадувало якусь оперу- музиканти та співаки красиво рухалися, три солісти співали то по-черзі, то всі разом. Одну пісню виконали з якимось гостьовим вокалістом, який нагадував вікінга під два метри на зріст, потім прочитав, що його звуть Snowy Shaw.

IMG_7494.JPG

Під кінець Кристофер Йонссон видав промову, що він дуже вдячний фанам, згадав свій перший Вакен, що було лише 7000 людей, а зараз більш чим в 10 разів більше.

IMG_7500.JPG

Група вклонилася та попрощалася з фанами.

IMG_7506.JPG

А тут ми зустріли вчорашніх колумбійців-мазерфакерів. Вони нас теж пригадали. Чому не сфоткатися з такими хлопцями?
Взагалі, з колумбійськими прапорами народу було до сотні людей. Країна з кількістю населення приблизно як в Україні.

IMG_7511.JPG

Трапився нам один колоритний чел.

IMG_7513.JPG

До Тріптікона треба було щось робити, і ноги нас принесли до Wackinger Stage, де виступали якісь німецькі фолкери. Як пізніше я з'ясував, група називалася Pampatut. Ми трохи навіть потанцювали під ті німецькі частушки. Було дуже прикольно, ті хлопці виступали на цьому Вакені кожен день.

IMG_7541.JPG

IMG_7523.JPG

Заразом підкріпилися та трохи відпочили, розглядаючи мешканців Вакену. Почимчикували занімати місця під True stage, де ми мали дивитися Twisted Sister, а Triptykon ми вирішили дивитися на моніторах. Молодці орги, звук був що треба. Ну шо сказати за Triptykon???
По-перше, групу цю слід вважати нащадком легендарних Celtic Frost, фронтмен і засновник яких Томас Габріель Фішер вирішив заснувати нову банду.
Так що Black Metal в нас того вечора було вище даху. Було все: і перегорнуті хрести і смолоскипи і пекельна музика. Вражала дівчина-басистка. По музиці....
Перш за все хочу відзначити неймовірну похмурість музичного матеріалу, який, формально підпадає під категорію dark metal, за настроєм, як не крути, є "наімрачнейший", наічорнійший БЛЕК - чорніше будь-якої ночі, льодяніше і морозніше всякої холоднечі (особисто у мене при першому прослуховуванні майже відразу ж виникла асоціація з парою, що йде з рота в скутому кригою, потріскуючому від морозу лісі). І музика ця, одразу скажу, далеко не для людей зі слабкими нервами: її можна назвати одним з найяскравіших і переконливих прикладів музичного втілення Темряви, уособлення пекла кромішнього з найбільш гарячкових інфернальних фантазій - і це при тому, що з точки зору засобів подачі нічого особливо страшного в ній здебільшого начебто немає: метал як метал, в цілому з упором на середньотемповість, ніякого гроулу або кровохаркачого скрімінгу, досить традиційні музичні структури.

IMG_7546.JPG

Доречі, у My Dying Bride теж на басу дівчинка, ну ось спеціально дівчина з Triptykon:

Vanja_Slajh.jpg

triptykon_duo_i_by_blackpearlphoto-d33f2ne.jpg

August 30, 2014.jpg

Сам же фронтмен Том "Уорриор" Фішер бачився мені таким собі безцінним безсмертним упирем, раз в чотири роки виповзаючим зі склепу з черговим релізом, царствено оглядаючим панораму сучасної важкої музики, смачно спльовуючим крізь зуби: "засранці", і повільно повертаючимся назад в гробницю. Самодостатності екс-лідера Celtic Frost можна тільки позаздрити: тридцять років тому він надихнувся саундом, матеріалом і манерою подачі Black Sabbath і Venom, мимохідь взявши участь у створенні практично всіх популярних екстремальних піджанрів.
Одну пісню навіть виконали з якоюсь запрошеною вокалісткою.
Іншими словами, Том "Уорриор" Фішер з компанією цілком і повністю відповідав Black Stage і того блека ми отримали досхочу. Буду переслуховувати Celtic Frost.
Я дуже хотів побачити Twisted Sister.
Колись, дуже давно, в кінці 80-х журнал "Ровесник" був чи не єдиним радянським джерелом інформації про рок-музику. Там опублікували "Курс виживання для підлітків"- книжку, яку написав Ді Снайдер- фронтмен групи Twisted sister. Мільйони підлітків Радянського Союзу тоді прочитали її. А деякі таким чином дізналися про існування групи Twisted Sister та послухали її пісні. Не варто навіть писати, що одним з тих "деяких" був і автор цієї маячні.
Вони вийшли і одразу врубили Stay Hungry- заглавну пісню одноіменного альбому.
Сет взагалі був таким:

Stay Hungry
The Kids Are Back
Burn in Hell
Destroyer
Like a Knife in the Back
You Can't Stop Rock 'n' Roll
The Fire Still Burns
I Am (I'm Me)
We're Not Gonna Take It
The Price
(Dedicated to A.J. Pero and Lemmy Kilmister)
I Believe in Rock 'n' Roll
Under the Blade
I Wanna Rock
Encore:
Come Out and Play
Shoot 'Em Down
Tear It Loose
S.M.F.

В паузах між піснями рот в Ді Снайдера не закривався ні на одну секунду. Особливо він розійшовся перед Destroyer. Оголосив, що це останнє шоу групи в Німеччині, що група йде зі сцени після сорокарічної карьєри. Дословно це було "Forty- AND FUCK IT!!!" Прочихвостив в світ і в гриву Scorpions, Judas Priest, Kiss, не забув і Оззіка, які всі хоча б раз говорили про "no more tours...", але все це - bullshit. А от вони насправді прощаються... Увесь його спіч носив настільки іскрометний характер, хоч і з моїм невисоким рівнем англійської, але було зрозуміло, що Ді Снайдер- фронтмен, яких пошукати ще треба. Якщо в командному заліку, я ще не знаю якій групі на цьому Вакені дав би перше місце, то в особистому.........Який там Дікінсон? Який Ковердейл? Який Аксель Руді? , я вас благаю - в пам'яті народній шоу Wacken Open Air ототожнилося суто з однією людиною, яка як ніхто здатна завести натовп. Може, залишилася ще парочка таких же, але Снайдер однозначно в топі. Йому б і однієї пісні вистачило, та однієї промови.

00000022.JPG


00000020.JPG
Перед "The Price" сказав багато гарних слів про рокерів, які пішли з життя A.J. Pero та Леммі і присвятив їм цю пісню.
На «I Wanna Rock» він примусив повторювати за ним, коли він кричить «I Wanna Rock», всі кричать «Rock!!!», а коли «I Wanna Fuck», всі кричать "Fuck!!!"
Взагалі, вони ще більше тридцяти років тому сформували лозунг «Look like women, talk like men, play like motherfuckers!» і так воно й було.
Сказав, щоб його називали не інакше як ДІ ФАКІНГ СНАЙДЕРОМ!!!!
Перед останньою піснею, а нею була "SMF" теплими словами розповів про кожного учасника групи. "SMF" означає «Sick Motherfuckin' Friends of Twisted Sister»!!! Всім присутнім просто позносило башти... , я більше ніде не бачив, щоб тисячі людей в такому полуекстатичному сектантоподібному стані скандували ім'я музиканта. «Dee! Fucking! Snider! Dee! Fucking! Snider!» Як мантра. Заспівав все, як в молодості, похизувався рельєфним пресом, і розкидав ще тону жартів по ходу , сам дивуючись з того, яку маячню він городить. На сцені був Ді Факін Снайдер!!!

00000028.JPG

00000027.JPG

00000026.JPG

00000024.JPG

Під їхній виступ познайомилися з сімейною парою з Токіо, їх вразило, що ми знаємо "Loudness" та "Earthshaker", ну і фільми Куросави дивилися.

00000025.JPG

IMG_7560.JPG

Я дуже був радий, що Twisted Sister на чолі з ДІ ФАКІН СНАЙДЕРОМ видали такий чумовий виступ.
На Arch Enemy та Dio Disciples вже не лишилося в нас сил та бажання, і побрели ми через гівна до біленького, в Сергія з Льончиком рано-в-ранці був літак, тому вирішили продовжити засідання на базі. Дуже втомлені, але щасливі ми посідали обговорити третій день Вакену і всі зійшлися на тому, що в особистому заліку рівних Ді Факінг Снайдеру на сьогодняшній день немає.
Таким був наш Wacken-2016. Підсумки підведу в наступному оповіданнячку.
Далі буде.


  • 1
Да, крайний день был хорош . Снайдер вообще сильное впечатление оставил . В чем то даже жалко, что его творчество было в стороне от меня .

Но, на будущее - не уверен , что готов на трехдневные сеты . Тяжело

  • 1