?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
Wacken взагалі. Підведення підсумків.
sandman1975
WOA_Malzahn_191602.jpg

Трохи напишу за сам Фестиваль. На сьогодні, мало хто в Німеччині не знає нічого про нього, а в світі, серед тих, хто слухає heavy-metal, він вже давно на слуху, і багато хто якщо й не був на ньому, то хоче побувати. А між тим, починалося все не так яскраво, як виглядає зараз. Почалося все як і завжди- з ідеї.

Історія фестивалю розпочинається в 1990 році з двох молодих людей на ім'я Томас Йенсен і Холгер Хюбнер.
Томас Йенсен народився і виріс в Вакені.

Thomas-Jensen.jpg

401555_313395815363952_1919669815_n.jpg

Нічим не примітне дитинство і юність для німця 80-их років 20 століття. Грав у футбол, захоплювався рок-музикою ... Його друг дитинства, Холгер, мав схожі інтереси. Разом молоді люди побували на фестивалі Monsters Of Rock, після якого у них виникла ідея створити щось подібне у себе вдома. Само собою, спочатку ніяких амбіцій з приводу найбільшого в світі фестивалю у них не було. Все що робилося - робилося лише для себе.

У 80-их фестивалі під відкритим небом вже були дуже популярні. Багатотисячну аудиторію збирали і Dynamo, і Roskilde і кілька інших великих фестивалів. Однак всі вони відрізнялися великим розкидом в стилях. Фактично, жоден з них не був чисто металевим фестивалем. А між тим, це була відмінна концепція для нового фестивалю.

Місцем проведення нового фестивалю було обрано пустир, відразу за житловими будинками Вакена. Там час від часу проходили байкерські зльоти, причому іноді досить масштабні, так що потенційна публіка вже знала це місце.

У 1990 народився Wacken Open Air.
Першу сцену встановили на рівні землі. Настил з дощок зверху був накритий ганчірковим тентом на легкому каркасі. Фінансів на що-небудь більш масштабне у організаторів просто не було. Економія була в усьому: глядачам запропонували просто пожити в своїх власних наметах. Мінімум зручностей, зате романтика повноцінного відпочинку на природі. Звукове обладнання також вдалося дістати безкоштовно. Його позичив і налаштував Улі Тіссен, який і понині управляється зі звуком, але вже на зовсім іншому рівні, працюючи з такими командами як SAXON і BLIND GUARDIAN.
А тепер що стосується груп. На самому першому Wacken Open Air виступали такі команди: 5th AVENUE, AXE 'N SEX, MOTOSLUG, SACRET SEASON, SKYLINE, WIZZARD. Всі групи були молодими, місцевими і, зрозуміло, виступали безкоштовно.

Не сказати, що перший Wacken Open Air пройшов вдало. Глядачів було зовсім мало (ще б пак, на такій то склад!), І організатори нічого не заробили. Однак команді організаторів ідея здалася досить перспективною, щоб продовжити і в наступному році. За підсумками фестивалю 1990 було зроблено кілька пропозицій, багато з яких використовуються і до цього дня: фірмовий мерчандайзинг, метал-дискотеки, кілька сцен та інше. Справа залишалася за малим - знайти грошей на реалізацію задуманого.

Фестиваль 1991 року було багато в чому схожий на перший. Хоча розуміння того, як повинен розвиватися проект, вже було, на це також потрібні чималі кошти. Як наслідок - знову маловідомі команди, знову невелика кількість народу, і як результат - відсутність прибутку від проданих квитків. З позитивних моментів - виправлені деякі недоліки в організації. Тепер на фестиваль стали запрошувати тільки металеві команди, а для публіки привезли великі запаси пива, щоб уже напевно вистачило.

Відсутність грошей - головне гальмо розвитку Wacken Open Air на етапі його становлення. Хоча було вже вирішено робити його щорічним, ресурси знову не дозволили організаторам зробити щось більш масштабне, ніж у перші роки. Фестивалі 1992 і 1993 року пройшли навіть гірше ніж на початку, організатори понесли великі збитки і навіть влізли в борги. Але саме в ці роки на фестивалі з'явилися перші відомі команди. Так, в 1992 році на Wacken Open Air приїхали BLIND GUARDIAN і SAXON, а в 1993 році - DORO, FATES WARNING, GOREFEST і SAMAEL. Саме на гонорари відомих груп було витрачено стільки грошей. Крім того, підросла в розмірах сцена ... Але все це не мало значення, так як на фестиваль 1994 року біля організаторів закінчилися гроші.

Так би і завершилася історія Wacken Open Air в 1993 році, якби не Юрген Хегевальд (HELLION), який посприяв з набором цікавих і не дорогих команд на наступний рік. Така некомерційна спрямованість фестивалю була прийнята за родзинку (хоча далі виявилося, що Вакен - дуже навіть комерційний фестиваль). Іншого виходу не було. Після закінчення Wacken Open Air тисяча дев'ятсот дев'яносто-три організатори залишилися з боргом 350 тисяч марок (величезна сума, між іншим!), Частина людей пішло з проекту. Решта вирішили спробувати ще і взяли кредит, щоб роздати борги і організувати фестиваль на наступний рік.
Всупереч побоюванням, фестиваль 1994 року зібрав досить багато народу, хоча в складі не було жодної команди стадіонного рівня. Правда, заробити не вдалося і цього разу, але в порівнянні з жахом 1992 і 1993 років і це було непогано.
На Wacken Open Air гроші зароблялися безліччю способів. По-перше, особисті доходи кожного із засновників. По-друге, доходи від діяльності промоутерської команди Томаса Йенсена, яка організовувала концерти в Німеччині різним рок-групам. Разом з Томасом працювала і його дружина, Шеррі Хессе (вона завжди з'являється разом із засновниками фестивалю, її легко помітити по чорношкірої зовнішності і об'ємним габаритам). Шеррі була доволі обізнана в справах промоутерських, так як займалася дискотеками і клубами, а в офісі Вакена працювала в якості прес-аташе по роботі з іноземними артистами і пресою. До речі, відома квиткова контора MetalTix - також створення Шеррі.

У період з 1996 по 1998 рік фестивалі Wacken Open Air проходили на тому ж рівні, що і в 1995 році. Еволюція проходила повільно, масштаби фестивалю також росли зовсім непомітно. А ось 10-ий, ювілейний Wacken Open Air тисяча дев'ятсот дев'яносто дев'ять пройшов просто чудово. Привітати фестиваль зібралося на диво багато народу. Фестиваль 2000 року стало продовженням тріумфу. Десь з цього періоду Wacken Open Air непомітно для всіх став всесвітньо відомим, а групи раптом почали вважати почесним виступати там. З 2000 року фестиваль став триденним. . Вся інфраструктура, яку можна побачити сьогодні на Wacken Open Air , створена на початку 21 століття. Роками продумані плани розвитку нарешті отримали можливості для реалізації. Зворотній зв'язок публіки з організаторами дозволяє оперативно виявляти недоліки в організації. Саме завдяки фанам (так, у фестивалю є свої фани) Wacken Open Air перетворився в найбільший металевий фестиваль на відкритому повітрі в світі.

На мою думку, тільки по-справжньому упороті люди могли створити такий фестиваль. Інші б давно закинули і зайнялися б чимось швидкоокупаємим та високорентабельним. А тут.... треба дуже любити цю музику, і все-таки вірити в успіх. І не боятися вкладати і вкладати в це гроші. Мені очевидно, що в засновників все-таки є і інші бізнеси, а фест в них- для задоволення, хоча вже років 8 як приносить непоганий прибуток.
Про організацію фестивалю.
Одразу скажу, що вона на дуже високому рівні. Все зрозуміло, навіть, якщо ти не знаєш мови. Нема смартфону- не біда, на фесті купа інформаційних стендів де що знаходиться.

IMG_5146_woa2016_silvasi_wacken-plaza_300dpi.jpg

А от камер схову нам здалося замало наробили.

IMG_8647_WOA16_Staende_Sach_Uebersicht_M_Sensche_HiRes.jpg

IMG_8289_WOA16_Staende_Sach_Uebersicht_M_Sensche_HiRes.jpg

Туалетів достатньо, вони в зручних місцях і відносно чисті.
Почнемо з початку. Ось ти вирішив поїхати на Вакен. Купив квитка. Або вирішив їхати за пару тижнів до фесту- ми зрозуміли, що в Європах купити квиток біля місця проведення заходу - не така вже й проблема. На самому сайті фесту є карта з усіма подробицями, де що знаходиться. На смартфон можна встановити вакенський мобільний додаток, який буде приєднаний і до карти в тому числі. Вибереш групи, які хочеш подивитися, програма дасть тобі алгоритм переміщення між сценами, і твій смартфон буде сигналити кожен раз за 15 хв. до початку виступу групи, яку ти хочеш.
Ось ти з квитком прийшов до спеціальних кас. (Ми проігнорували, а нам в мобільні додатки приходило повідомлення з проханням раніше обміняти квитки на браслети, щоб не створювати зайву чергу.) Тобі дають браслет і фул метал бег!!!
Розповідаю, що це:
Рюкзачок.

viber image4.jpg

В ньому:

1. Два шикарних постери, за які б радянський школяр-металіст міг піти на злочин

viber image3.jpg

viber image.jpg

2. Наклейка на авто чи будь-що
3. Магніт на холодильник
4. Бейджик
5. Листівка (можна безкоштовно відправити з відділення пошти прямо на фесті)
6. Беруші
7. Льодяники
8. Пластирі
9. Презерватив (я поки не знаю, чи на ньому є логотип W.O.A. :))))

viber image2.jpg

10. Нашивка на куртку
11. Дощовик
12. Серветки
13. Фляга для рідини

_MG_2798_WOA16_Staende_Sach_Uebersicht_M_Sensche_HiRes.jpg

viber image1.jpg

Звістно, багато хто викидав їх, не хотіли носитися, а багато хто збирав на сувеніри друзям та знайомим.

Любий фест, це обов'язково мерч!!! Про мерч груп окремо я вже написав, тепер про мерч самого фесту.
Разом з квитком пропонується купити футболку з логотипом W.O.A., але на спині не буде списку груп, він ще невідомий до кінця, це футболка, в якій ти їдеш на Вакен, а повертатися треба в тій, які продаються там.

image-f6476155f536f81c603d28a9c33be0fe0b57a0a8e75b51a0d82c37f70b7e50fa-V.jpg

Там працює цілий метал-маркет!!!

IMG_6040_woa2016_silvasi_fans_300dpi.jpg

IMG_3779_WOA16_Merch-Outlet_M_Sensche_HiRes.jpg

IMG_1594_woa2016_silvasi_fans_300dpi.jpg

Вакенський мерч розтанув буквально на очах, всякий вакеніст хотів привезти додому завітну футболку, щоб потім піти в ній на концерт групи, футболки якої в тебе нема, і всякий, хто в темі, виділить тебе з натовпу.
Відчувається праця досвічених маркетологів- тут все будуть робити для того, щоб ти повернувся туди іще. Наприклад, так тебе вітають на в'їзді в село.Всі ці теми з нашивками, браслетами, упороті металхеди вони ж всі трохи фетишисти, будуть все це збирати, зберігати. Ну що це як не релігія???

20150513_18140182976.jpg

Така куртка- мрія всякого металхеда!!!

image-0-02-01-4ccecb1670883fb7fd8b08051697303686c9682bb3b85c5eabbbf8fa80526de3-V.jpg

Вихід груп на сцену був суворо по графіку, ніхто і не збільшував і не скорочував свої виступи.
Спитаєте про гівна??? Ну, маючи відповідне взуття, можна бути абсолютно спокійними. Недавно пройшла новина, що засновники вкладають великі кошти, нагнали купу техніки, прокладають скрізь дренажні труби, щоб знизити рівень грунтових вод. Не знаю, їм видніше, але як на мене, краще гівна, ніж курява, а куди без неї в полі, якщо сухо? Невже вони все засиплють відсівом?
А без гівен- і Вакен- ніякий не Вакен. Що робитимуть любителі викупатися в Вакенських гівнах?

2016-08-05_18-34-45_C79I8517.jpg

2016-08-04_14-03-58_C79I7037.jpg

Всі мешканці Вакену всі ці дні гуляли, їли, пили різну рідину, курили теж всяке :)))), слухали музику, трясли черепом, "плавали", купалися в гівнах і так далі, але головне- всі вони, рівно як і ми- були дуже щасливими!!!
Люди тут знайомилися, парувалися, ну як не поцілуватися з дівчиною під виступ улюбленої групи???

normal__MG_2933_WOA16_Impressionen-Festivalgelaende-PartyPics_M_Sensche_HiRes.jpg

IMG_5651_WOA16_Crowd-BUehne-Graben_M_Sensche_HiRes.jpg

IMG_0113_WOA16_Impressionen-Festivalgelaende-PartyPics_M_Sensche_HiRes.jpg

_MG_2391_WOA16_Impressionen-Festivalgelaende-PartyPics_M_Sensche_HiRes.jpg

І неважливо, скільки тобі років: 20, 40 чи 60. Вакен та рок'н'факінг'рол зроблять свою справу і будеш ти "заромантіканий" 100%. Так чи інакше, Вакен нікого байдужим не залишить.
Там купа людей, які прагнуть виділитися з натовпу. На AC/DC розгулювали Ангуси, а тут кого тільки не було.

WOA_Malzahn_192098.jpg

Для місцевих W.O.A. трохи проблемний, але це як хасіди в Умані- не чекає наступного фесту лише той місцевий, хто ледачий та не заробляє на фестивалі. А всі нормальні місцеві роблять свій великий та маленький бізнес.

WOA_Malzahn_192106.jpg

WOA_Malzahn_191013.jpg

І навіть так фани пересуваються по гівнах.

IMG_8164_WOA16_Impressionen-Festivalgelaende-PartyPics_M_Sensche_HiRes.jpg

На Wackinger stage виступають виключно фолк-групи, слухачі порою виряжаються вікінгами

20150513_180929499322.jpg

Вкрав декілька фото. Ось так виглядало все перед початком.

2016-08-04_11-29-31_C79I6879.jpg

Wacken TV тут завжди чатує та знімає еффектні кадри, коли фани метуться до сцен, це теж роками складена традиція.

2016-08-04_13-02-47_C79I6927.jpg

WOA_Malzahn_191054.jpg

2016-08-05_19-09-11_C79I8539.jpg

Багато там чого, що не лишить нікого байдужим.

Підсумки.
Ми бачили та чули:
1. Saxon
2. Foreigner
3. Whitesnake
4. Iron Maiden
5. Lemmy tribute

1. Axel Rudy Pell
2. Bullet for my Valentin
3. Tarja
4. Hansen & friends
5. Blind Guardian
6. Unisonic
7. Testament

1. Metal Church
2. Therion
3. Німецькі частушки
4.Tryptikon
5. Twisted sister (Dee fucking Snider)

Коштувало це нам приблизно 900 євр на людину з усим: квиток+віза+літак+житло+поїсти+забухати+солярка+мерч+різне. Зробити це дешевше можливо лише тільки за рахунок житла в кемпінгу. Або не бухати:)))))

Тепер прийшов час накидати каміння в Вакенський город.

Ну, по-перше, Вакен як фестиваль зовсім не легкий з точки зору фізичних навантаженнь. Все-таки три дні місити гівна по 12 годин, вживаючи при цьому міцні напої- це серйозні випробування. Пиво Becks по 4 євро без посуду. Але це геть не саме головне.
Минулого року по квиткам на Вакен 2016 за три дні був sold out. А зараз на дворі вже середина грудня, а квитки ще є. Ціни підняли на 30 євро проти минулого року, хоча тепер не будуть додатково брати платню за туалет та душ в наметовому містечку. Але справа, кажуть не в ціні на квитки.
У Вакена є серйозні конкуренти. Ми ще обов'язково їх відвідаємо та порівняємо. Найсерйозніші конкуренти- це Hellfest та Graspop. І порівняйте вакенський лайн-ап з їхніми при приблизно однаковими цінами на квитки.

gmm16poster11mrtv4-3.jpg

12183735_10153146679217536_8282162829464533157_o.jpg

Тут Вакен-2016 сильно програє, на конкурентських фестах банд рівня Мейден та Саббат куди більше. Значить, народ більше потягнувся туди. Томас, роби висновки!!! Краще на 100 тугріків менше заробити, але не угробити фест!!!
В одному з інтервю він з цього приводу сказав, що хотів би бачити на Вакені AC/DC та Metallica, але не такою ціною.
Критикувати Вакен є за що. Люди, які давно вже їздять на Вакен кажуть, що лайнапи хоч і буває блищать ексклюзивними і улюбленими іменами, але все частіше виявляєш, що замість того, щоб кого-небудь послухати, простіше повернутися в кемпінг або пройтися зайвий раз на метал-маркет.
Але як би не падала музична цінність Вакену, я переконаний, що він безперечно візьме іншим. Залізною хваткою візьме і вибору не залишить. Бо Вакен і УГАР - близнюки-брати. Тотожні і неподільні. Як фендер і стратокастер, як Леммі і віскі, як під час шторму вікінг і меч! Як блек вінд, Fire and Steel. І якщо при перегляді раннінг-ордера не почнеться підвищеного слиновиділення, то спогади про стежки через гівна і про чудових місцевих мешканців подіють точно. І скоріше за все захочеться знову опинитися в цій вакхічній обстановці.
Тому, Вакен, ми надовго не прощаємося!!!

  • 1
все имеет своё начало и конец. Я обсуждал вакен с парой ребят , живущих в Германии давно . Все были на вакене 1-2 раза, о возвращении речи не идёт . Конечно , есть какой-то костяк , который машет начисленным кол-вом браслетов , но без массовки вакен сдохнет. И я думаю, что дренаж это все таки сильный ход на привлечение желающих вернуться . Это как рамки на дверях Субару . Один фанат уйдёт, двое телок прийдут . Профит, не смотря на крики ,,,

Edited at 2016-12-12 08:28 pm (UTC)

Поживемо- побачимо, але все-таки дренаж то все херня в порівнянні з жирним лайн-апом

  • 1