?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
Cinque Terre
sandman1975

Плануючи цю подорож, я переслідував дві цілі: хоча б трохи побачити сільську Італію та потрапити до Середземного моря і обовь'зково їхати по місцям, де ніколи не був. І якось випадково шастаючи просторами інтернету, натрапив на фото Чінкве-Терре, які мене не оставили байдужим. Чінкве-Терре означає 5 земель, 5 рибацьких селищ, які розкинулися вздовж Лігурійського моря.
У 1997 році ця територія була оголошена Всесвітнею спадщиною Юнеско. І неспроста. Ріомаджоре, Манарола, Корнілья, Вернацца і Монтероссо. Легенди заснування цих містечок дуже різні між собою і йдуть углиб століть. Це природне багатство разом з копіткою працею селян протягом багатьох століть являє собою унікальний світ, де об'єдналися море і гори з культивованими терасами виноградників. 18 км узбережжя, з'єднаних між собою мальовничими стежками, що проходять тут же над морем. Чінкве Терре - не класичний курорт з великими готелями "все включено", а напрочуд самобутня італійська глибинка, де люблять бувати самі італійці. І незважаючи на те, що тут є всі блага цивілізації, спосіб життя, здається, мало змінився

Від Фіденци до Спеції, де ми залишимо авто та будемо їздити потягом, 113 км по автобану це обійшлося 13,4 євро, рельєф місцевості вже інший, гори, багато мостів, хоча тунелів не було. Значить, різні ділянки платних автодоріг Італії коштують по різному. З форумів я зрозумів, що на авто дістатися Чінкве-Терре проблемно, а ще більш проблемно там запаркуватись, тому авто ми залишили на підземному паркінгу прямо на залізничному вокзалі- дуже зручно.
Ми взяли Cinque-Terre card

Коштує це щастя 12 євро, це квиток на день на всі переїзди потягом, автобусом та пішки в межах Чінкве-Терре. Також там мапа місцевості, дуже подробна та корисна. Вагони сучасні, двоповерхові, набивається потяг під зав'язку, з нами їхали бойскаути з Кьольна. Їдеш там як в метро, майже весь час внутрі гір, денне світло тільки на станціях. Цей район став доступним тільки в кінці 19-го століття, коли пробили тунелі та побудували тут залізницю і тоді сюди поїхали туристи. До того ніхто тут крім рибалок та виноробів і не жив.

Ми доіхали до Монтероссо.


Монтероссо (Monterosso al mare) - найзахідніший з П'яти Земель. Єдине містечко з Чінкве Терре, де є відносно широкий пляж! Перша історична згадка припадає на 1056 р, на початку XIII століття це була сама укріплена фортеця на цій ділянці узбережжя, з успіхом відбиваюча атаки сарацинів.


Таки тут був паркінг прямо на березі, але, думаю, с потягом- вибір найкращий. Людей на пляжі було не так і багато.Дуже цікава знахідка в оздобленні отелю

Особисто мені багато з того, що ми там побачили, нагадувало кримський Новий Світ.Навіть дикі місця ми там знайшли, купа деревини, яку море в шторм вертає назад. І як вони його ще не окультурили?

йти далі на захід було стрьомнувато,

тому, погулявши трохи по задвірках, ми вирішили зайнятися пляжним відпочинком.


Ось так виглядають переодягалки на муніципальному та абсолютно безкоштовному пляжі.

Чудовий пляж, пиво італійське, для тих, хто цікавиться, по 3,50. Я спочатку думав пити, сховавши пляшку в пакет, але молодь поряд з нами хлистала його прямо з горла, то ми вирішили від них не відставати.
Море трохи хвилювалося, мене приємно здивувала робота рятівників. Це був муніципальний пляж, рятівники стоять прямо біля води по одному метрів на 30-40, та свистять в свистки, як тільки побачуть, що хтось, на їх думку, купається, не розраховуючи свої сили. Не знаю, яка в них статистика, але в 2014-му році в Одеській області потонуло більше 60 людей, що не може не завдавати болю. На одеських пляжах ніхто майже не дивиться, як люди плавають.Місцеві рибалки відпочивають за картами біля своїх човнів.


Правда, схоже на стежину Голіцина?


А цей чувак готує лимонад з лимонів, які ростуть прямо тут, продає по 2 євро склянку, сказав, що горілка- for animals, а граппа- for people.


Всі схили там в таких терасах з виноградом, саме через ці тераси все це і потрапило до Юнеско.


Попадаються там і вілли з басейнами.

А ось і Vernazza показалася.


А ця тітка бабло за стежину Голіцина збиває, ти ж назад не підеш, як вже 3/4 пройшов.
Новий Світ.


Лимони, лимони.


Ось так, весь час в горі колія, тільки на станціях сонячне світло.Було дуже цікаво, як же вони збирають врожай на цих терасах, та схилах, ніякий трактор там не поїде.
От саме за допомогою таких приладдь. Колія прокладена аж до майже кожної тераси, люди збірають , та вантажать ящики сюди.Отак десь за дві години ми подолали відстань 3,6 км по гірській стежині до наступного населеного пункту Vernazza. Це саме вона на фото так вразила мене. Одразу ж заринулися знову в море.Саме в цей день і в цей час, коли зроблено це фото, Італія грала з Уругваєм і з вікна цієї квартири лунали характерні для вболівальників голоси.
На жаль, програли 0:1.Всі ці люди діляться враженнями про матч.Треба було компенсувати витрачені калорії. Не зразу звикаєш, що в Італії з 16.00 по 18.00 ніде не сядеш. Довелося чекати. Зате як там годують!


ну і як завжди, найкраще морозиво!
На жаль, на нас чекав переїзд до Рекко, де ми бронювали отель, тому ми подивилися тільки два села, а по-розумному, тут треба мати хоча б два дні, селитися поруч, думаю в Спеції, в Чінкве-Терре отелі недешеві та с паркуванням проблеми. Тоді можне все ніжками обійти. Нам дуже там сподобалося. Ще там можна пересуватися на корабликах- недешево (Чінкве-Терре кард на кораблики не росповсюджується), але види, гадаю, чудові.

  • 1
Младца. Интресно.


Пиво хлещут много где. Так что культура употрбления больше развита не севере. Южане значительно толлерантней. Так что не думаю, что на пляже есть смыл как то прятатся.

Дык, пляж большой. Не ожидал даже что он там есть.
Раздевалки Одесские добавь для сравнения :)
добавлю. Як тобі футболки в кольори прапору?

Edited at 2014-11-19 05:57 pm (UTC)Недавно увидел.. Герб Мурманска

Мурманскнаш!!!
Поки йшов матч Італія-Уругвай по Вернацці вешталися тільки туристи, місцеві всі- біля телевізорів, яких багато по кафе.

Я в Германии застал полуфинал Германия-Бразилия. с 7-1
Фиеричное зрелище в забегаловке.

  • 1