?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry Share Next Entry
AC/DC-done part 3
sandman1975
продовження, попередня частина http://sandman1975.livejournal.com/5859.html
00000295.JPG

Незадовго до виходу AC/DC перевіряли електрику, на жаль неонові літери D та C не горіли. Електрик щось поговорив в рацію, але нічого зробити не вдалося, тому напис AC-блискавка-DC на протязі шоу підсвічували лише ззовні.

(без названия)

Сонце зайшло за гору. Гадаю, коли встановлювали сцену, врахували це. Ще було не зовсім темно, коли на всіх трьох гігантських екранах почався мультик. Всі оживилися, загомоніли, почали скандувати:" ЕЙ-СІ-ДІ-СІ!!!!!"
Американці прилетіли на Місяць, вони встановили прапор, те-се. Потім з-за пагорба показалося якесь сяйво, побігли дивитися, що там. А там якась магма, а магма та -палаючі літери AC-блискавка-DC і вона полетіла, а шоковані астронавти відскочили, промайнув Державний прапор Австралії. Полетів той астероїд десь в космос, трапилася йому Роузі, пролетів він в неї під лівим стегном, Роузі грайливо мигнула нам, полетів він далі, зачепив паровоз Rock-n-Roll Train, зачепив дзвін "Hells Bells", полетів далі, набрав неймовірну швидкість,(тихенько зайняв своє місце новий-старий ударник Кріс Слейд, а за ним басист Кліфф Уільямс, трохи згодом Стіві Янг) летів і влучив прямісінько в тил сцени, сцена, яка була вже й так сильно наелектризована,- вибухнула фейерверком, почувся рифф пісні Rock or Bust, але з фонограми, і ВОНИ тепер вже всі вийшли на сцену.
Ось вони
00000264.JPG

З вступом в дію шаленої ЖИВОЇ ритм-секції натовп прийшов в рух, всі почали кричати!

00000263.JPG

00000262.JPG

00000261.JPG

00000260.JPG

00000259.JPG

І Джонсон ніби випилював ті слова
We be a guitar band
We play across the land
Shootin' out tonight
Gonna keep you up alrigh

новий альбом дуже нічого, особливо живцем.
Публіка скаженіла, нарешті почалося після 6-ти годинного очікування!!! Дякуючи організаторам, біля сцени не було давки зовсім, вся територія була поділена на зони, і більше чим певну кількість в кожну зону не пускали. Джонсон був в своєму традиційному вбранні- кепці, футболці, джинсах та кедах. Ангус цього разу був в чорній з синім відливом шкільній формі з кепкою, надвинутою на самі очі з незмінною гітарою Gibson SG. На початку шоу краватка була зав'язана красивим вузлом.
Вдягати на виступах групи цю форму запропонувала сестра братів Янг- Маргарет, згадавши, як він після школи годинами, не переодягаючись , грав на гітарі. За часів Бона Скотта іноді ще був шкільний ранець, з якого валив дим.
Доречі, назву AC-блискавка-DC, теж запропонувала Маргарет, цей напис був позаду швейної машинки, на якій вона перешивала форму Ангуса. Їхній старший брат Джордж ще в 60-х був дуже відомим в Австралії як член групи The Easybeats, Ангус колись жартував, що коли вони з Малькомом верталися зі школи, часто бачили десятки гарненьких дівчат, які пускалися на любі хитрощі, щоб тільки поглянути на Джорджа. Тоді вони й зрозуміли, що рок-н-рол стане їхнім життям.
В 14 років та 9 місяців Ангуса офіційно "просять" піти зі школи, Мальком вже два роки як покинув школу і працював спочатку учнем слюсаря а потім на обслуговуванні швейної машини на фабриці бюстгалтерів. Ангус починає свою трудову діяльність з посади набірника в еротичному журналі "Рібальд". Кар'єра обох виглядає досить іронічно, враховуючи зміст текстів AC/DC.
Ось сет-лист,
Rock or Bust
Shoot to Thrill
Hell Ain't a Bad Place to Be
Back in Black
Play Ball
Dirty Deeds Done Dirt Cheap
Thunderstruck
High Voltage
Rock 'n' Roll Train
Hells Bells
Baptism by Fire
You Shook Me All Night Long
Sin City
Have a Drink on Me
Shot Down in Flames
T.N.T.
Whole Lotta Rosie
Let There Be Rock
(with Angus Young guitar solo… more )
Encore:
Highway to Hell
For Those About to Rock (We Salute You)

на мій погляд, тут сильно не вистачає The Jack. Чомусь в цьому турі вони її не виконують, хоча 10 квітня на першому виступі вона була. Хто дивився відео AC/DC, знає, які штуки творить Янг під час виконання the Jack. Композиція, про яку йде мова, показує, як важливо знати історію створення пісень. Іноді це допомагає не потрапляти в незручні ситуації. Наприклад, замовите ви на радіо для подруги, що обожнює покер, трек "The Jack" («Валет») групи AC / DC, думаючи, що він реально про карти, а при наступній зустрічі отримаєте ляпас, якщо дівчина виявиться обізнаною у рок-музиці .
Справа в тому, що в тексті композиції, формально присвяченій картковій грі, мається на увазі венеричне захворювання. В Австралії слово "jack" («валет») на місцевому сленгу означає «трипер». Отже, фразу "she's got the jack" («у неї валет») з приспіву можна трактувати дещо інакше.
Пісню "The Jack" написав Бон Скотт, натхненний листом, якого Малколм Янг отримав від однієї з фанаток. Та писала, що музикант її заразив, хоча він перед зустріччю з нею проходив обстеження, які не виявили хвороби.
Втім, Бон також розповідав історію про те, як на гастролях члени групи AC / DC дружно підхопили заразу від одних і тих же фанаток, які складали їм компанію. Нібито музиканти навіть виконували "The Jack" на концерті, вказуючи на дівчат зі сцени під час приспіву.
Спочатку пісня називалася "The Clap" («Трипер»). Перший варіант тексту був більш відвертим, і в ньому прямо говорилося про гонорею. Для радіо він, ясна річ, не годився, тому група його переробила, сховавши слизьку тему за картковими термінами. Але на концертах Бон Скотт всіляко розвивав її перед аудиторією, не особливо соромлячись у виразах.
Пісня "The Jack" увійшла в альбом "TNT", записаний в 1975 році в Австралії. Пізніше вона була включена в першу міжнародну пластинку групи, "High Voltage".
Не втримаюся, покажу рідкісні світлини з Боном Скоттом, які недавно знайшов.
Паспорт унікального фронтмена AC/DC

a7b65883d0414364835190783471b765.jpg

Бон тільки но прийшов в AC/DC
drp3.jpg

класний портрет
71ur.jpg

Бон з фанами
8d08fe09d9259c0850b152f0f37110d1.jpg

5a0944e9669d268e686a912bf05f80b0.jpg

Ангус зі своєю дружиною Еллен та Бон

5588ced1fab451d9b95bb4aca84eb85c.jpg

останні прижиттєві світлини Бона

609b4d7921309c0e2f884716605ab8bf.jpg

1a284dcb5082383dd440ba034fee79a1.jpg

Якщо вже пройтися по рідкісним фото AC/DC, мені трапилася недавно ось ця, я її раніше не бачив, року десь 1985-го, зроблена ніби в Бразилії під час турне, ударник замість Радда- Саймон Райт, посередині. Джонсон та брати Янги взагалі красавчики!

18.jpg

Як закінчилася Rock or Bust, Брайан Джонсон привітався, сказав типу ми зробимо вам незабуваємий crazy вечір.
Наступною була Shoot to Thrill, з альбому Back in Black, вони виконали 5 пісень з цього альбому, який був ледь не самим важливим в кар'єрі AC/DC. Під кінець пісні Ангус так мотав головою, що шкільна кепка злетіла, більше він її не одягав.

00000272.JPG

00000271.JPG

00000275.JPG

00000274.JPG

00000273.JPG


Перепрошую за якість концертних фото- це максимум, який був можливий в тих умовах. (окрема подяка обригану позаду)
За Shoot to Thrill йшла Hell Ain't a Bad Place to Be з альбому Let There Be Rock. Тут також не обійшлося без пера Бона
Hey you -
Sometimes I think this woman is kinda hot
Sometimes I think this woman is sometimes not
Puts me down, fools me around
What's she doing to me?

Spends my money, drinks my booze, stays out every night
And I got to thinking, "Hey, just a minute, something

Сцену під час виконання підсвітили ядовитим жовто-зеленим болотним кольором.

00000278.JPG

00000277.JPG

00000276.JPG

Коли будь-яка пісня закінчувалася, світло гасло, група збиралася біля ударних, іноді Ангус міняв гітару, вони пару раз бренькали і тут же загоралося світло і вони починали наступну пісню.
Наступною була Back in Black. Заграв вступний рифф, вся увага світлотехників змістилася на Ангуса:

00000280.JPG

00000279.JPG
І Джонсон затягнув:
Back in black
I hit the sack
I’ve been too long I’m glad to be back [I bet you know I’m…]
Yes, I’m let loose
From the noose

Повернутися в чорному- саме так AC/DC вшанували пам'ять Бона. Рифф цієї пісні придумав Мальком, він дав Ангусу касету з ним та зі словами:"Послухай, ця мелодія переслідує мене!!! Що скажеш?"
Ангус в одному інтервю сказав, що їм з Малькомом ні разу не вдалося зіграти її так як на тій касеті. Шуткує: "Я досі граю її неправільно!"
Крута потужна пісня!!!
Потім була пісня з нового альбому з назвою "Play Ball"- подобається, але не шедевр.
За нею пішла одна з найулюбленіших моїх Dirty Deeds Done Dirt Cheap, сцена знову була підсвічена жахливим потворним кольором.

00000285.JPG

00000284.JPG

00000283.JPG

00000282.JPG

Пішов потужний швидкий вступ:
Тим-титим-титим-тим
Тим-титим-титим-тим
If you're havin' trouble with the high school head
He's givin' you the blues
You want to graduate but not in 'is bed
Here's what you gotta do
Pick up the phone
I'm always home
Call me any time
Just ring
36 24 36 hey
I lead a life of crime

Dirty deeds, done dirt cheap
Dirty deeds, done dirt cheap

00000281.JPG
В виконанні Бона- це взагалі неперевершено. Брудні справи задарма. Цю назву придумав Ангус- взяв його з мультику "Біні та Сесіл"- там поганий герой Джон носив візитку зі словами "Брудні справи задарма. По вихідним та святам- спеціальна пропозиція" На Різдво 1963-го року Ангусу подарили іграшку, яка зображала того Джона. Ще смішна штука вийшла з цією піснею, фани в кожному місті, де були шостизначні номери, дзвонили по телефону 36-24-36, щоб замовити брудні справи. Скрізь був скандал- безкоштовна реклама- нові фани. Під кінець пісні Ангус запилив соло та закінчив все своїм фірмовим стрибком.
За Dirty Deeds Done Dirt Cheap йшла культова Thunderstruck. Вступ грає Ангус на гітарі, в якої прижаті всі струни крім другої, цьому трюку його навчив брат Джордж. Назву теж придумав Ангус, коли летів в літаку над східною Німеччиною, в літак вдарила блискавка. Стюардеса сказала, що це була молнія, Ангус відповів:" Ні, це був гром." Альбом "The Razors Edge" мав шалений успіх, на цій хвилі й інші альбоми поставали мультиплатиновими. Я дуже люблю цей альбом.
Але при виконанні Thunderstruck трапилася якась лажа, я не музикант, не скажу в чому справа, але враження було ніби Ангус мало пограв вступ, і швидко пішла підспівка та ритм-секція. Щось там було не те. Всі можуть помилитися.
На величезних екранах били блискавки. Ангус вже зняв піджака, а краватка втратила красивого вузла. Тут вже він носився по сцені як завжди.
Поки музиканти міняли гітари, Джонсон вибіг вперед, поспілкувався з аудіторією, я розібрав лише, що зараз буде High Voltage. Це одна з перших пісень AC/DC. І тут вони врізали!!!
Краватка Ангуса вже була на талії. Так якось зручніше!
В середині пісні Стіві Янг та Кліфф Уільямс вийшли вперед, щоб підспівувати High-Voltage-Rock-n-Roll!!!
Потім Джонсон велів натовпу теж ричати "HHHHHHiiiiiiiiigh! HHHHHHiiiiiiiiigh!
А Ангус тим часом дефілював туди-сюди своєю фірмовою ходою. Тут мені довелося потримати за груди та заспокоїти одного обригана, який весь час навмисно штовхав мене ззаду якраз в момент, коли я навівся на фокус та тиснув на кнопку камери. Він зіпсував мені багато знімків. Взагалі на концерті було багато публіки, яку називають обриганами, ще задовго до початку шоу вони вже упилися пивом, а може й таблетками, один чувак років 55-ти поруч з нами шмалив коноплю, деякі з них навіть концерту не побачили. Ну що ж, це було й буде- і це також платня за класний концерт- наявність таких сусідів.
Тут пішов Rock-n-Roll Train, перша пісня з альбому 2008-го року Black Ice. Альбом класний, на мій погляд недооцінений. Так, AC/DC більше двох-трьох нових пісень на концертах ніколи не грають, але уявіть, щоб було, якби програма була лише з нових пісень без Роузі, хелзбелзів, бекінблек, хайвейтухелів та гармат. Iron Maiden в одному з недавніх турів програму зробили без бестофбест старих хітів, та включили лише пісні після 2000-го року. І що вийшло- люди погано купували квитки, ось що вийшло. тому вони все роблять як треба.
Але спершу Ангус побренькав, настроюючи свою гітару.
За потягом почався дзвін. Бамммммм-Бамммммммм-Баммммммм-Бамммммммм

DSC02039.jpg

DSC02038.jpg

Це була "Hells Bells"- одна з найулюбленіших пісень, вона відкриває знаковий альбом AC/DC. Починається вона з похоронного дзвону, щоб створити відповідний настрій, група вирішила тоді, в 1980-му записати справжній церковний дзвін. Вони також замовили за 14000 доларів копію дзвону "Denison" і взяли його з собою в турне. На щастя вантажників, зупинилися на полегшеній версії. Але не зважаючи на 24 мікрофони, здійснити живий запис не вдалося, птахи та машини постійно заважали. Так що те, що ми чуємо на альбомі- записано прямісінько на заводі, де виливають дзвони, а в дзвін дзвонить майстер, який його відлив. Текст написав Брайан Джонсон.
За Бамммммммммм-Бамммммммм Ангус запилив на своїй гітарі, а потім заричав Джонсон
I'm rolling thunder pouring rain
I'm coming on like a hurricane
My lightning's flashing across the sky
You're only young but you're gonna die
I won't take no prisoners won't spare no lives
Nobody's putting up a fight
I got my bell I'm gonna take you to hell
I'm gonna get ya satan get ya

Hells bells
Hells bells, you got me ringing
Hells bells, my temperature's high
Hells bells

00000288.JPG

00000287.JPG

00000286.JPG

Цього разу дзвін був бутафорським, ми не побачили в ньому язика, хто уважно читав, пам'ятає, мабуть на конструкцію сцени і так велике навантаження- такої кількості світла я ще не бачив, тому вирішили реальний дзвін не чіпляти.
Back in Black записували на Багамах, в 1980-му уряд Великої Британії ввів тяжкі податки, тому багато англійських груп стали записувати за межами туманного Альбіону.
Наступною була Baptism by Fire, ми її не впізнали, вона з нового альбому, ми його ще не вивчили.
Потім You Shook Me All Night Long, також з Back in Black, написана братами Янг та Джонсоном, мала шалений успіх та з 1980-го виконувалася на кожному виступу групи. Під час її виконання на величезних екранах йшов текст, як в караоке You Shook Me All Night Long, саме на приспівах, щоб аудиторія підтримала та підспівала, як ти не давала мені спати всю ніч!!!
Потім Sin City, з альбому Powerage, також майже завжди в сеті.
Have a Drink on Me п'ята пісня з альбому Back in Black в цьому сеті визначна також тим, що над нею працював покійний Бон. Янги тоді працювали над демо-версіями пісень, це було в лютому 1980-го, причому Бон сів за барабани, щоб потренувати руки, так придумали цю пісню, ще він допоміг записати партію ударних в "Let me put my love into you".
Вони домовилися, що Бон допише тексти, він пішов зі студії, Ангус та Мальком бачили Бона в останнє....
Це була велика трагедія не тільки для AC/DC, а й для всього рок-н-рольного світу, кумір мільйонів трагічно пішов з життя наодинці. Але Ангус, Мальком, Філ та Кліфф не розкисли, вони розгорнули прапор рок-н-ролу та повернулися....ПОВЕРНУЛИСЯ В ЧОРНОМУ!!!
Shot Down in Flames з великого альбому Highway TO Hell, після виходу якого в AC/DC нарешті завелися гроші, запам'яталася ало- червоним світлом,- Flames як ні як, стрибками Джонсона та грою Ангуса, коли він проводив правою рукою по всьому грифу, сорочка вже майже вилізла з шортиків. Пісня завершилася фірмовим ангусовським стрибком.
T.N.T. почалася з ой-ой-ой-ой
See me ride out of the sunset
On your colored TV screen
Out for all that I can get
If you know what I mean
Women to the left of me
And women to the right
Ain't got no gun
Ain't got no knife
Don't you start no fight

Cuz I'm
T.N.T.
I'm Dynamite
T.N.T.
And I'll win the fight
T.N.T.
I'm a power-load
T.N.T.
Just watch me Explode
Причому Ангус не грав до слів I'm t.n.t., чулася тільки гітара Стіві, а Ангус бігав по сцені та розважав народ.
Я дуже люблю цю пісню. Сцену підсвітили червоним, кожен міг подумати, що він дінаміт!!! Ангус під кінець розбешкетувався, запилив соло, та завершив своїм стрибком. Радувала ритм-секція: Стіві Янг, який гідно замінив Малькома, Кліфф Уільямс на басу, та Кріс Слейд, багато хто вважає саме його, а не Радда кращим ударником AC/DC. Вони майже не переміщувалися по сцені, але створювали основу для усього, що виробляли Ангус з Брайаном.
Далі сет вже стріляв 1000-відсотковими хітами. Далі була Whole Lotta Rosie.

11203095_680515925405274_2326112515750581322_n.jpg

Мабуть, всі знають історію появи цієї пісні. Тут Бон відкрився як поет. Ціла купа Роузі - це алюзія на ледзепелінівську "Whole Lotta Love". Ця пісня уявляє собою конспект того, як успіхи Бона у жінок впливають на його творчість. Можливо, Роузі була у Бона не самою видатною, але точно самою крупною. Причому, Брайан навіть, де в чому краще її виконує за Бона, він так скрипить:
Wanna tell you story
About woman I know
When it comes to lovin'
She steals the show
She ain't exactly pretty
Ain't exactly small
Fourt'two thirt'ninefiftysix
You could say she's got it all

Never had a woman
Never had a woman like you
Doin' all the things
Doin' all the things you do
Ain't no fairy story
Ain't no skin and bones
But you give it all you got
Weighin' in at nineteen stone
You're a whole lotta woman
A whole lotta woman
Whole lotta Rosie
Whole lotta Rosie
Whole lotta Rosie
And you're a whole lotta woman

Надувна величезна Роузі зазивала до себе та гладила себе ручкою по стегну. Це було супер!!!

DSC02046.jpg

Янг знову запилював соло- це було!!!! не знаю, не підберу слова.
Прийшла черга Let There Be Rock. Вдарили барабани раз, два, три, чотири та пустився швидкий потужний рок-н-рол, Брайан та Ангус стали неподалік один одного перед початком вокалу

In the beginning
Back in nineteen fifty five
Man didn't know 'bout a rock 'n' roll show
And all that jive
The white man had the schmaltz
The black man had the blues
No one knew what they was gonna do
But Tschaikovsky had the news
He said let there be sound
There was sound
Let there be light
There was light
Let there be drums
There was drums
Let there be guitar
There was guitar
Let there be rock

З Чайковського все почалося, а ви тут вигадуєте!!!!
Коли було слово light, був спалах світла, і так на кожне слово з sound, light, drums, guitar, rock. І після слів Let there be rock Ангус ніби пришпорював сам себе та пиляв свій Гібсон.
Тут вже Ангус розійшовся не на жарт. Що він тільки не виробляв, носився по сцені, ніби зупинявся, робив свій фірмовий жест ніби не чує фанів, потім ритм-секція знову зривалася в скач, в мене навіть пролетіла в голові думка, що я хочу, щоб він взагалі ніколи не зупинявся!!! Потім піднялася платформа, яка дозволяла метрів на 30 піти в натовп.
І він пішов, потихеньку так своєю ангусовською походкою

00000294.JPG

00000293.JPG

00000292.JPG

00000291.JPG

00000290.JPG

00000289.JPG

Тут він на мить перестав грати, та приклав обидві долоні до вух:" Не чую, не чую, де ви, справжні фани AC/DC???!!!", потім заграв лівою рукою,-
А Бабич-старший увічнив цей момент своєю камерою!!!

2015-05-18_121234.jpg

Ангус- ти найкращий!!!! Дай тобі Бог здоров'я!!!

Потім він знову заграв швидко, впав на спину, не перестаючи грати, став вдавати ніби в нього якийсь спазм, дригав ногами, в цей момент почало летіти конфеті, він піднявся і тут я зробив цей кадр!

00000295.JPG

00000296.JPG
Конфеті вилетіло стільки, що кожен ним був обсипаний з голови до ніг, У Ангуса поприлипало до лоба.
Потім він побіг на сцену, запилив соло, він грав так ніби це остання його година, хвилина, секунда!!!, потім світло згасло, рітм-секція зупинилася, але гітара Ангуса видавала переривисті звуки, загорівся один прожектор, який показав, що Ангус на ліфті підійнявся над сценою в такт з кроками видаючи звуки перейшов на другий бік, на іншому ліфті спустився і зник зі сцени.
Все ніби скінчилося.
Пару хвилин нічого не відбувалося, трохи згодом зазвучала гітара Ангуса, побахала піротехніка, гуділа гітара і
тиридим. тиридим. тиридим-тиридим-тим-тирим.
Сцена знову була ало-червоною, це була Highway To Hell.
Світлотехніки старалися увівсю, спалахували надпотужні прожектори, направлені на глядачів, здавалося, що все, що ти бачиш - і є Highway to Hell, на екрані позаду сцени з'явився логотип AC/DC весь в полумені.

DSC02052.jpg
Батько та син
IMG_8867.jpg

Ангус був з рожками, ну і ми також з початку шоу. Звук на шоу був класним, просто ми стояли зліва, тому стереобази не відчували, гадаю, ті хто стояв посередені метрах в 50, слухали гарний звук, але спостерігали за мониторами.

DSC02042.jpg
На моніторах часто показували фанів, особливо дівчат, які сиділи на плечах в своїх кавалерів.
Наступною та фінальною, як це є вже більше 30-ти років, була For Those About to Rock (We Salute You)
Почулася гітара, потім показався Ангус і почалося. Виконали вони її на всі 200 відсотків.

00000300.JPG

00000299.JPG

00000298.JPG

00000297.JPG

Ангус колись розповідав про ідею цієї пісні:" В нас був рифф з приспіву, і ми вирішили: так, звучить доволі страшно. І почали шукати гарну назву. Колись ми бачили книжку про римських гладиаторів, вона називалася "Ті, що йдуть на смерть вітають тебе!" І ми подумали, ті що "йдуть на рок"... Загалом, це звучить краще, ніж ті, що йдуть на смерть".
Група успішно впоралася з червяками сумнівів "Back in Black", але чим тепер можна було перекрити здоровенний дзвін? Пошук більшого та кращого дзвону явно не годився. AC/DC вирішили, що для справжнього салюту тим, хто йде на рок, потрібні гармати. Дуже-дуже великі гармати. Спочатку навіть техників арештовували за залпи.

00000303.JPG

00000302.JPG

00000301.JPG

WE SALUTE YOU!!!
наостанок затягнув Джонсон

Під залпи з гармат група пішла зі сцени, одразу був красивий фейерверк.

00000304.JPG

Так красиво попрощалися. Все стихло, народ почав виходити.
115000 людей почали виходити. Це було......

Як в пеклі.

Але це також була платня за суперконцерт великої групи.
Тепер мені страшно,- яке шоу переб'є враження від Дісі??? Тепер не знаю, на який концерт мрію поїхати.
Відповідь є. Якщо буде можливість, - знову на AC/DC!!!!!!!
Дякую за увагу. Далі буде....

  • 1
Клас! Проковтнув на одному диханні!
Привіт з Дніпра! =)

Приємно, що сподобалося. В липні буде оповідання про концерт Black Sabbath в Відні в рамках прощавального туру The End.
Приведу сина на репетицію. See You!

Чекаємо! )See You!

Класс! Как будто опять побывал на концерте!

  • 1